© 2020 W świątecznym klimacie

Grzeszne Święta

Świąteczne historie, czyli “Grzeszne święta”

- 21 listopada 2020

Zbliża się okres przedświąteczny, który jest jednym z moich ulubionych. Zawsze wtedy chętnie sięgam po książki, które dotyczą właśnie tej tematyki. Pozwala mi to jeszcze mocniej wczuć się w ten cudowny klimat. Muszę przyznać, że bardzo często jest mi trudno zdecydować się na konkretną tego typu książkę, gdyż już od listopada jest ich zawsze wysyp. Szukając czegoś dla siebie trafiłam na książkę “Grzeszne święta” (https://www.taniaksiazka.pl/grzeszne-swieta-k-n-haner-p-1435176.html), która została napisana przez dziesięć autorek. Książka jest zbiorem dziesięciu opowiadań, co sprawia, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Dawno nie czytałam czegoś, co tak bardzo mnie wciągnęło i pochłonęło do reszty. Dziesięć opowiadań na długie jesienno – zimowe wieczory, to coś, czego szukałam już od dawna.

Dziesięć opowieści. Każdy znajdzie tu coś dla siebie

Grzeszne święta” to dziesięć różnych opowiadań, które łączy mniej lub bardziej jeden temat. Jest to temat świąt, a opowieści toczą się w ich cieniu. Muszę przyznać, że każda z tych historii była naprawdę wciągająca, ale i każda była inna. Inny styl autorki, inny temat wysuwał się na pierwszy plan. Każda z opowieści była ciepła, pełna świątecznej dobroci, miłości.

Najbardziej w pamięć zapadły mi dwie historie. Pierwsza z nich to opowiadanie Anny Szafrańskiej pt. “Uwiedzeni smakiem”. To opowieść pełna ciepła, miłości, ale także wielu nieporozumień. To bardzo romantyczna opowieść. Drugie opowiadanie, jakie spodobało mi się bardzo mocno, to “Miłość o smaku ganache” autorstwa Anny Bellon. Jest to opowieść o tym, że czasem przyjaźń między kobietą a mężczyzną może przerodzić się w prawdziwą, romantyczną i gorącą miłość. Potrzebne jest tylko ku temu idealne miejsce. Para bohaterów takie miejsce znalazła. Bo czy wyjazd w góry nie jest ku temu najlepszy?

Jedne opowiadania podobały mi się mniej, inne bardziej, ale generalnie warto książkę przeczytać. Nie chcę jednak zdradzać szczegółów dotyczących fabuły poszczególnych historii, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po książkę i wyrobienia sobie na jej temat własnej opinii.

Inny styl, wspólny temat

Kiedy sięgamy po antologie, nigdy tak naprawdę do końca nie wiemy, czego się spodziewać. Jedno jest pewne, zawsze możemy trafić na opowiadanie, które mocno przypadnie nam do gustu, a potem sięgnąć po inne książki tej autorki. Czasem po prostu możemy trafić na perełki. Ja w tym zbiorze opowiadań takie perełki znalazłam. Już wiem, że sięgnę także po inne książki niektórych autorek.

Jeśli lubicie opowiadania okołoświąteczne, to “Grzeszne święta” będą właśnie dla Was.

Zdjęcie utworzone przez Dragana_Gordic - pl.freepik.com